Pages Menu

Categories Menu

Posted by on paź 17, 2020 in kosmetyka i uroda |

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów do pielęgnacji skóry, z których niektóre są syntetyczne, a inne naturalne. Chociaż wszystkie te produkty mogą być korzystne, produkty naturalne są na ogół lepszym wyborem. Zastanawiasz się, dlaczego tak jest? Szukasz powodów, aby używać naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry? Oto kilka z nich.

Są lepsze dla środowiska

Mówiąc najprościej: kosmetyki naturalne do pielęgnacji skóry są lepsze dla środowiska niż syntetyczne. Przyczyny tego są liczne. Przede wszystkim syntetyczne chemikalia mogą szkodzić zwierzętom i roślinom, z którymi się stykają. Gdyby syntetyczne chemikalia z produktu syntetycznego przedostały się do ziemi, mogłyby mieć tragiczne konsekwencje dla otaczających ekosystemów. Po drugie, procesy związane z wytwarzaniem tradycyjnych produktów do pielęgnacji skóry są bardzo obciążające dla środowiska. Dzieje się tak, ponieważ zdobycie niektórych składników (aluminium, ołów itp.) wymaga ich wydobycia. Górnictwo wytwarza duże ilości zanieczyszczeń, ostatecznie pozostawiając negatywny ślad węglowy na całym środowisku. Kosmetyki naturalne nie zawierają takich składników, więc nie wymagają wydobywania. A ponieważ używają są oparte tylko na naturalnych składnikach, nie wyrządzają szkody otaczającym roślinom i zwierzętom.

Są bezpieczne

W porównaniu z syntetycznymi produktami do pielęgnacji skóry, naturalne produkty są znacznie bezpieczniejsze. Dzieje się tak, ponieważ kiedy na skórę zostaje nałożony kosmetyk, zawarte w nim składniki powoli przenikają do krwiobiegu. Stamtąd mają bezpośredni wpływ na wiele procesów zachodzących w organizmie. Jeśli składniki są korzystne, będą miały korzystne działanie. Z drugiej strony, jeśli są szkodliwe, będą miały niekorzystny wpływ na organizm. Tak więc, stosując naturalne kosmetyki samarite do pielęgnacji skóry w przeciwieństwie do syntetycznych, unikasz wszystkich negatywnych skutków zdrowotnych. Dzięki temu poczujesz się lepiej i będziesz lepiej wyglądać.

Ich produkcja nie szkodzi zwierzętom

Możesz być zszokowany tym, jak wielu producentów kosmetyków testuje swoje produkty na zwierzętach. Wiele znanych firm nadal to robi, z oczywistą szkodą dla zwierząt, na których są testowane. Dobra wiadomość jest taka, że producenci naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry rezygnują z testów na zwierzętach i tak naprawdę nie robią nic, aby szkodzić innym żywym istotom. W tym sensie są bardziej etyczni i bardziej empatyczni niż wiele innych marek. Jeśli sprzeciwiasz się testom na zwierzętach i zależy Ci na humanitarnym traktowaniu zwierząt, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie naturalnych kosmetyków, takich jak samarite krem, balsam czy serum. Korzystanie z nich pozwoli Ci zadbać o lepsze życie zwierząt.

Są pełne pożytecznych składników odżywczych

Najbardziej przejmującym sposobem na podkreślenie różnic między syntetycznymi a naturalnymi produktami do pielęgnacji skóry jest omówienie ich składników. Profile składników tych dwóch rodzajów produktów są bardzo różne, do tego stopnia, że nawet nie przypominają podobnych produktów.
Kiedy spojrzysz na etykietę na produkcie syntetycznym, zobaczysz nieznane, chemicznie brzmiące słowa. Te składniki są wytwarzane w laboratoriach i chociaż mogą pełnić swoją funkcję, mogą być również szkodliwe dla organizmu. Z drugiej strony kosmetyki naturalne, takie jak krem regenerujący, balsam do ciała, czy każdy inny, są wypełnione znajomo brzmiącymi składnikami, takimi jak olejek jojoba, olejek arganowy, sok jabłkowy, sok z cytryny i tak dalej. Te składniki nie tylko nie są szkodliwe dla organizmu, ale wręcz korzystne. Wynika to z faktu, że zawierają witaminy i związki, takie jak witamina C, witamina D, witamina E i inne, które pomagają organizmowi funkcjonować na optymalnym poziomie.