Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2018 in kosmetyka i uroda |

Jaki perfum podarować mamie? Klasyfikacja perfum

Jaki perfum podarować mamie? Klasyfikacja perfum

Zapach świadczy o człowieku. Często więc zwracamy uwagę na perfumy. Jak je dobrać pod siebie?
To zadanie nigdy nie należało do łatwych, nic dziwnego, przecież na rynku jest tyle różnych marek i zapachów.

Klasyfikacja perfum. Czym jest właściwie perfum?

Klasyfikacja perfum jest obszerna. Do wyboru mamy wodę perfumowaną, która w swoim składzie ma od 10 do 15 procent olejków zapachowych, rozcieńczonych w 90 procentach alkoholu. Bardzo długo utrzymuje zapach po jego aplikacji.
Tuż za nią, pod względem intensywności zapachu, znajduje się woda toaletowa. Zawiera od 5 do 10 procent olejków zapachowych.
To oczywiście nie cała klasyfikacja perfum.
Zaliczamy do niej jeszcze wodę kolońska, która zawiera od 3 do 5 procent olejków oraz wodę odświeżającą, czyli zaledwie od 1 do 3 procent olejków zapachowych.
Wszystkie wymienione wyżej rodzaje, mają bogatą ofertę zapachów. Różnią się też pojemnością naczynia, w którym się znajdują oraz ceną.
Najbardziej jednak cenione są perfumy, które zawierają od 30 do 40 procent olejków w 90 do 96 procentach alkoholu.
Perfumy jak ich rodzaje, świetnie nadają się na prezent.

Jaki perfum dla mamy?

Wszystko zależy od gustu odparowanej osoby. Jeśli mama lubi klasycyzm, warto postawić na wodę toaletowa. Piękny, odświeżający zapach, na pewno się jej spodoba.
Możemy również, wybrać coś odważnego, na przykład drzewo sandałowe, lub coś słodkiego, jak kwiaty z miodem, pasują głównie do osób towarzyskich. Hipnotyzują zapachem.
Jaki perfum dla mamy wybrać, by nie leżał w szafce?
Najlepiej podejrzeć perfumy, których obecnie używa mama. Nie musimy ich przecież kupować. Wystarczy sprawić skład i spróbować dobrać podobne perfumy. Unikniemy w ten sposób dodatkowego stresu i będziemy mieć pewności, że perfumy spodobają się mamie.