Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2020 in kosmetyka i uroda |

Domowy balsam nawilżający: 3 przepisy na domowe balsamy nawilżające, które wykonasz samodzielnie.

Domowy balsam nawilżający: 3 przepisy na domowe balsamy nawilżające, które wykonasz samodzielnie.

Naturalne kosmetyki, są bardzo doceniane, zwłaszcza przez osoby ze skórą podatną na podrażnienia oraz alergie. Im prostszy skład kosmetyku, tym lepiej, gdyż można mieć wtedy pewność, że produkt został wykonany z produktów które nie szkodzą skórze.
Kosmetyki naturalne można zakupić w drogeriach oraz sklepach z produktami do pielęgnacji skóry, albo można wykonać je samemu z produktów, które posiadamy w domu.

Czy wykonanie domowego balsamu nawilżającego jest trudne? Sprawdźmy przepisy na idealny domowy balsam nawilżający.

Domowy balsam nawilżający, możemy wykonać z owoców, warzyw a nawet kwiatów czy fusów, które zostały po parzeniu kawy. Jak go wykonać?

Nawilżający balsam do twarzy z aloesem można zrobić w kilka minut. Do jego produkcji, potrzebne będzie:

Pół szklanki żelu z aloesu. Można pozyskać go samemu, W tym celu, wystarczy oderwać od rośliny liść, naciąć go wzdłuż i za pomocą łyżki, usunąć miąższ.

  • !/4 szklanki mleka.
  • 1 łyżka soku z cytryny.

Wszystkie składniki łączymy, porządnie mieszając. Gotowy produkt można trzymać w lodówce przez 2 dni.

Nawilżający balsam z awokado do jego produkcji potrzeba:

  • 4 łyżki oleju kokosowego
  • 2 łyżki dojrzałego awokado
  • 1 łyżka mleka, może być krowie lub kozie.

Awokado gnieciemy widelcem, do uzyskania jednolitej masy. Dodajemy olej kokosowy oraz mleko i energicznie mieszając, łączymy ze sobą wszystkie składniki, aż powstanie jednolita, dobrze rozprowadzający się balsam. Gotowy produkt można przechowywać w lodówce nawet do 4 dni.

Nawilżający balsam do ciała z mango to świetna alternatywa dla osób, które borykają się z cerą suchą. Aby go wykonać potrzebna:

  • 4 łyżki masła kokosowego lub Shea
  • 3 łyżki dojrzałego mango
  • 1 łyżka soku z pomarańczy
  • 1 łyżka miodu

Mango należy rozdrobnić, aż powstanie papka. Następnie dodajemy miód, sok z pomarańczy oraz masło. Wszystkie składniki łączymy ze sobą, aż powstanie jednolita konsystencja. Domowy balsam nawilżający z awokado, można przechowywać w lodówce do 3 dni.
Domowe kosmetyki, to świetna alternatywa dla osób, które cenią sobie najwyższej jakości składniki, które skutecznie nawilżą skórę. Można je wykonać samodzielnie, z powszechnie dostępnych produktów, w dodatku w rozsądnej cenie.