Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 20, 2019 in kosmetyka i uroda |

Zmiany w ciele, których młodzi mogą żałować

Zmiany w ciele, których młodzi mogą żałować

Młodość to czas, który powszechnie nazywany jest okresem buntu. Nastolatkowie i młodzi ludzie, starają się z całych sił wyrwać spod skrzydeł własnych rodziców i pragną podejmować własne decyzje. Najczęściej dotyczą one ciała i jego wyglądu oraz stylu ubierania się. Choć zmiany w stylu ubierania się nie przynoszą wielkich zmian w wyglądzie całego ciała, to właśnie już modyfikacje, takie jak farbowanie włosów, przekłuwanie uszu igłą lub wykonywanie tatuaży, może być czymś, czego później będą bardzo żałować.

Włosy

Ciągłe farbowanie włosów na odmienne kolory, może bardzo szybko doprowadzić do ich zniszczenia i kruszenia się. Warto więc za każdym razem zastanowić się dokładnie czy nie jest to tylko chwile pragnienie, wynikające z fascynacji nowym artystą lub zespołem muzycznym. Po podjęciu ostatecznej decyzji o zmianie koloru włosów, powinno odbywać się to w sposób profesjonalny w salonie fryzjerskim. Zmniejszy to ryzyko zniszczenia włosów i późniejszego, bardzo trudnego procesu ich odbudowywania. Stając się dorosłym człowiekiem, można szybko pożałować podejmowanych zbyt pochopnie decyzji dotyczących farbowania, ponieważ włosy nie chcą zachowywać się i wyglądać jak chcemy. Najczęściej są one bardzo zniszczone, suche i jest ich zdecydowanie mniej niż kiedyś. Dlatego też, ważne jest, aby każda zmiana koloru włosów była najpierw przemyślana, a następnie wykonana z zachowaniem najwyższej ostrożności oraz profesjonalizmu.

Modyfikacje ciała

Robienie tatuaży lub przekłuwanie uszu igłą to bardzo powszechne modyfikacje ciała, jakich podejmują się młodzi ludzie w okresie buntu. Posiadanie takich ozdób jak kolczyki lub obrazy na ciele, wydaje się być dla nich czymś niezwykłym. Jednak zapominają, że wykonanie tatuażu oznacza jego posiadanie przez całe życie. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest ich usunięcie za pomocą lasera. Jest to jednak zabieg drogi i bardzo bolesny, który może trwać nawet kilka miesięcy. Dlatego też każda taka ingerencja w swoje ciało to bardzo odpowiedzialna decyzja, pociągająca za sobą długofalowe konsekwencje.