Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 22, 2020 in kosmetyka i uroda |

Jak wybrać zimowe buty

Jak wybrać zimowe buty

Gdy zbliżają się chłodniejsze dni, a ciepłe lato zmienia się w wietrzną i deszczową jesień, to na pewno wiele kobiet zadaje sobie to podstawowe pytanie dotyczące ochrony przed zimnem naszych stóp. No właśnie, wybór idealnych buty zimowe nie należy do najłatwiejszych, w związku z czym wiele pań na pewno zadaje sobie pytanie, na czym skupić się w trakcie poszukiwań i na ilu parach zakończyć zakupy. Warto jednak zadać sobie kilka podstawowych pytań, które na pewno ułatwią nam ostateczny wybór.

Płaskie czy na obcasie?

Że względu na prowadzonym przez nas trybu życia te dwie kategorie są bardzo ważne. Jeśli lubimy aktywność fizyczna i sporo czasu spędzamy na dworze, to na pewno warto postawić na wygodne buty na płaskiej podeszwie, które na pewno sprawdza się w każdej zimowej sytuacji. Jednak jeśli na codzień preferujemy eleganckie stylizacje, które stawiają poprzeczkę wysoko, to na pewno przydadzą nam się buty na dosyć wysokim obcasie, który podkreśli naszą stylizację i doda nam szyku. Warto również pamiętać o eleganckich ofocerkach, które dzięki niewielkim obcasów zapewnia nam zarówno komfort chodzenia, jak i elegancję i gracie.

Zimą najważniejsze jest ciepło

Nawet jeśli wpadło nam w oko już kilka modeli butów na zimę, to warto się przede wszystkim zastanowić nad sposobem ocieplenia naszego obuwia. Jeśli rzadko chodzimy po dworze i przemieszczaniu się głównie samochodem, to nie potrzebujemy bardzo ocieplonych butów, jednak warto także pomyśleć o dniach, w trakcie których spędzimy więcej dni na zewnątrz. Dlatego też w naszej szafie powinny się znaleźć również bardzo ciepłe buty, które sprawdza się w każdą pogodę. Szczególnie gdy na dworze zapanuje siarczysty mróz i śnieg.
Jak widać wybór idealnych butów na zimę wcale nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Dlatego też warto pomyśleć o tym, by w naszej garderobie znalazło się obuwie dopasowane zarówno do aktualnej pogody nawet w trakcie jesiennych i zimowych dni, A które na pewno sprawdza się w przypadku wielu okazji.