Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 29, 2022 in kosmetyka i uroda |

Od czego rosną rzęsy, czyli jak zadbać o rzęsy

Od czego rosną rzęsy, czyli jak zadbać o rzęsy

Czy wiesz od czego rosną rzęsy? Rzęsy są naszą naturalną ozdobą, o którą należy dbać żeby cieszyć się jej pięknem. Jeżeli marzą Ci się zdrowe i długie rzęsy koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Czym spowodowane jest wypadanie rzęs?

Wypadanie rzęs może mieć podłoże chorobowe.

W momencie kiedy mieszki włosowe są mocno podrażnione stanem zapalnym osłabiają kondycję cebulki co może spowodować wypadanie włosów. Alergie, które powodują swędzenie oczu, kuszą nas do ciągłego pocierania powiek. Jest to nie tylko niebezpieczne dla naszych rzęs, ale również samego oka.

Jeżeli nie dostarczane są do organizmu składniki odżywcze oraz witaminy nasze ciało może zacząć szwankować, ucierpi na tym nasza skóra, kondycja paznokci oraz wygląd rzęs.

Przejście chemioterapii lub ciężkiej choroby również powoduje wypadanie rzęs. Stres jest kolejnym czynnikiem wpływającym na ich kondycję.

Wypadaniu rzęs może sprzyjać niedomywanie makijażu oczu lub zbyt mocne tarcie płatkami kosmetycznymi podczas zmywania. Do demakijażu oczu stosuj naturalne kosmetyki, które nie będą bardzo inwazyjnie traktowały struktury włosa. Również przedłużanie rzęs, które będzie często powtarzane wpłynie negatywnie na żywotność rzęs.

Są to bardzo delikatne włoski, które mają duża rolę w organizmie. Chronią nasz oczy przed różnymi niebezpiecznymi dla nich czynnikami, dlatego warto zadbać o to by mogły służyć nam długo.

Przepis na zdrowe i piękne rzęsy

Rzęsy rosną przez całe życie, co jednak nie oznacza, że cały czas są dobrej kondycji. Niekiedy należy je wspomóc.

Zastanawiasz się od czego rosną rzęsy? Postaw na naturę!

Jedną z najpopularniejszych naturalnych metod stosowanych na porost rzęs jest olejek rycynowy. Olej rycynowy nie tylko zapewni wzrost włosów, ale również sprawi, że pojawią się mocne rzęsy na miejscu osłabionych. Aplikujesz go na linii rzęs. Należy uważać żeby nie dostał się do oka. Jest bezpieczny mimo to może spowodować lekki dyskomfort.

Żeby rzęsy rosły szybciej stosuje się oliwę z oliwek, ponieważ zawiera w sobie nienasycone kwasy tłuszczowe. Można też nawilżać je olejem kokosowym, będzie wzmacniał strukturę włosa.

Chcąc przyspieszyć wzrost rzęs możesz stosować gotowe odżywki dostępne w drogeriach. Warto jednak przed aplikacją dobrze przejrzeć skład produktu. Nasze oczy są bardzo wrażliwe dlatego nie narażaj je na niebezpieczeństwo.

Decydując się na jakąkolwiek pielęgnacje pamiętaj, że ważny jest ogólny stan organizmu. Zacznij dbać o siebie również wewnętrznie stosując odpowiednie diety oparte o mikroelementy, neutralizuj stresowe sytuacja i dbaj o zdrowy tryb życia.