Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 26, 2019 in kosmetyka i uroda |

Jak się mierzy obwód pasa?

Jak się mierzy obwód pasa?

Każdą kobieta pragnie mieć zgrabna talię, wiele marży wręcz o talii osy, więc na myśl przychodzą nam damy w gorsetach i przepasanych w pasie wstążką. Współcześnie wiele pań walczy z brzuszkiem, czy boczkami. Pomocne w tym są zarówno diety, jak i ćwiczenia. Jednak jak sprawdzić czy robimy postępy? I czy są one dla nas satysfakcjonujące? Jednym ze sposobów jest kontrolowanie wagi. Warto jednak od czasu do czasu zmierzyć obwód pasa. Niewiele kobiet jednak wie jak się mierzy obwód pasa prawidłowo… A wbrew pozorom to bardzo proste i pomocne zarówno w kontrolowaniu wagi, jak i na przykład podawaniu miary krawcowej, czy zakupach przez internet.

Jak się mierzy obwód pasa

Przede wszystkim przed samym mierzeniem warto stanąć w lekkim rozkroku i rozłożyć ciężar ciała na obie stopy. Warto również zadbać o dietę, unikając potraw wzdymających. W trakcie mierzenia nie należy również napinać mięśni czy wciągać brzucha, by prawidłowo zdjąć miarę. Mierzymy dokładnie w talii, tak, by nie zdejmować miary z górnej części bioder. Jest to bardzo ważne, żeby nie zafałszować uzyskanych wymiarów. Jednak bez względu na otrzymany wynik należy pamiętać, że najważniejsze jest nasze zdrowie.
Umiejętność mierzenia obwodu pasa może nam się przydać w różnych okolicznościach. Nie tylko gdy pilnujemy sylwetki i liczymy kalorii, by osiągnąć wymarzony rozmiar. W końcu coraz popularniejsze są zakupy odzieży przez Internet, a to sprawia, że musimy umieć wybrać odpowiedni dla nas rozmiar, najczęściej przez porównanie wymiarów. W końcu podawanie tylko zwrotu i wagi może być mylące, ponieważ każdy z nas jest inaczej zbudowany. Jeżeli będziemy umieć zmierzyć obwód pasa, jak i innych części naszego ciała na pewno łatwiej będzie nam zrobić zakupy odzieżowe za pośrednictwem Internetu.
Zdejmowania miary może być też pomocne w kontrolowanie naszej sylwetki i poszukiwaniu zbędnych kilogramów. W końcu ten tłuszczem zawsze gdzieś się odkłada warto wiedzieć, do czego mamy tendencje, czy do brzuszka czy do bioder…