Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 5, 2021 in Zdrowie |

Jak zmotywować się do zmiany stylu życia

Jak zmotywować się do zmiany stylu życia

Pewnie wielu z nas zna sytuację, w której powtarza sobie, że od kolejnego dnia zmieni swój styl życia. I tak mijają kolejne dni, tygodnie, miesiące, a nawet lata, a my dalej pozostajemy przy swoich złych nawykach, ponieważ brakuje nam wystarczającej motywacji, aby coś zmienić. Jak zatem motywować się do zmiany stylu życia, która stanie się trwałą, a nie będzie przeprowadzona tylko na chwilę? Przede wszystkim musimy zbudować sobie świadomość tego, do czego może doprowadzić zły styl życia oraz zobaczyć potencjał, który kryje się za jego zmianą. Przecież każdy z nas chciałby się czuć jeszcze lepiej, zdrowiej, witalniej.

Budowanie świadomości zmiany możemy zacząć od konsultacji z renomowanym specjalistą, który na co dzień dba o zmianę nawyków życia oraz nawyków żywieniowych u swoich pacjentów. Świetnym pomysłem może być odwiedzenie strony internetowej http://kieszkowska.pl/, gdzie zapoznacie się z ofertą Katarzyny Kieszkowskiej, która jest kwalifikowanym i przede wszystkim doświadczonym specjalistą w zakresie holistycznego podejścia do zdrowia i układania indywidualnych diet, szytych na miarę. Zmianę naszego życia możemy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych.

Jak jeszcze zadbać o swoją motywację?

Po zbudowaniu odpowiedniej świadomości nasza motywacja wzrośnie. Z doświadczenia wiemy, że również dużo łatwiej jest wprowadzać zmiany w życiu wówczas, gdy robimy to z innymi osobami. Wówczas możemy być sami dla siebie wzajemną motywacją i wsparciem w chwilach zwątpienia, które zawsze się pojawiają. Kluczem jest umiejętne radzenie sobie z takimi sytuacjami, a dużo łatwiej przez to przejść, z osobą, która trwa w postanowieniu zmian razem z nami.

Oczywiście najlepszą motywacją zawsze będzie choroba, ale to już skrajne przypadki, do których starajmy się nie dopuszczać. Wielokrotnie może dojść do sytuacji, że zmiana stylu życia będzie u nas konieczna, jeżeli chcielibyśmy poradzić sobie z jakimś schorzeniem, na przykład z otyłością. Wówczas wprowadzenie do codziennego życia ruchu oraz zbilansowanej diety będzie podstawą działania, a motywacja jaką jest przedłużenie swojego życia, to coś, z czym ciężko polemizować. Niezależnie od tego, co jest Waszą motywacją, warto zmienić swoje życie na lepsze, między innymi poprzez zmianę swojej diety i sposoby codziennego funkcjonowania.