Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 7, 2021 in kosmetyka i uroda |

Jak opalać nogi?

Jak opalać nogi?

Bardzo dużo kobiet zaczyna dbać o siebie. Nie chodzi tylko o zdrowe odżywanie ale także o ciało. A raczej jego wygląd. Znaczna część kobiet zaczęła się opalać. Bo jak to tak można pokazać się blada na plaży lub na mieście w sukience. Niektóre części ciała niestety ciężej opalić. W niniejszym artykule zostanie omówiony problem jak szybko opalić nogi.

Jak możemy w szybki sposób opalić nogi

Jak wiadomo nogi to część ciała, którą niestety ciężej jest opalić. A mieć piękne opalone nogi i to na brązowo to marzenie każdej kobiety. Inne części ciała typu plecy, ramiona, brzuch szybciej łapie słońce. Dlaczego nogi zatem są blade? Po pierwsze odkrywamy je znacznie później niż ramiona więc jak one złapią pierwsze słońce to wiadomo, że opalanie będzie szybsze. Poza tym nogi ułożone są pod złym kątem padania promieni słonecznych. Co też niestety nie sprzyja ich opalaniu. Częste depilowanie nóg także nie sprzyja opalaniu. Co możemy zatem zrobić, aby nogi tak samo szybko się opalały? Nie każdy zdaje sobie na pewno sprawę, ale to jak szybko nasze części ciała się opalają uzależnione jest w dużej mierze tylko i wyłącznie od tego jaka ilość melaniny zawarta jest w naszej skórze.

 

Chodzi więc o to, że jeśli ktoś ma jasną karnację to znacznie trudniej się opali. Jedynie można się ratować kosmetykami typu samoopalacz lub oczywiście solarium. Jednak warto wspomnieć, że suplementy diety i picie wody znacznie mogą poprawić sytuację skóry i nawilżyć ją. Jak możemy jeszcze przyspieszyć opalanie naszych nóg? Przed opalaniem powinniśmy smarować nasze nogi oliwkami, aby ją dobrze nawilżyć. Powinniśmy wystawić je także prostopadle do słońca. Warto też nawilżać skórę wodą lub wejść do niej na chwilę. Wtedy słońce szybciej załapie. Ruch także potęguje proces opalania, dlatego ruszaj się, biegaj, graj.

Jeśli kobietom zależy, aby ich nogi były tak samo opalone jak reszta działa to warto, aby zastosowały się do powyższych zasad. Wtedy na pewno będą mogły pochwalić się piękną opalenizną.