Pages Menu

Categories Menu

Posted by on gru 3, 2020 in Zdrowie |

Jakie pieluchy najlepiej wybrać?

Jakie pieluchy najlepiej wybrać?

Młodzi rodzice często stają przed trudnym dylematem, który można by opisać: pieluchy wielorazowe kontra jednorazówki – co wybrać? Są argumenty przemawiające bardziej na korzyść pieluch jednorazowych jak i tych wielorazowych, pytanie co będzie bardziej istotne dla młodych rodziców. Najczęściej wybieraną opcją jest miks obu tych produktów, ponieważ nie zawsze będzie istniała potrzeba korzystania z pieluchy jednorazowej. Przeanalizujmy zatem ten dylemat i przekonajmy się, jakie rozwiązanie będzie tak naprawdę najlepsze.

Pieluchy wielorazowe – dlaczego warto je kupować

Na korzyść pieluch wielorazowych przemawia przede wszystkim ich cena. Raz zakupiona pieluszka może nam służyć przez wiele miesięcy, dopóki dziecko z niej nie wyrośnie, jest to zatem bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które może wspomóc domowy budżet. Drugim atutem pieluchy wielorazowej jest aspekt ekologiczny. Nie ma potrzeby, aby kupować nowe pieluchy, zatem generalnie na świecie powstanie mniej śmieci. Jest to bardzo ważny aspekt dla osób żyjących w duchu ekologii i chcących dbać o środowisko. Jest to zrozumiałe wśród osób posiadających dzieci, ponieważ to właśnie one odziedziczą po nas środowisko naturalne, dlatego warto zacząć się o nie troszczyć już teraz. Minusem pieluszek wielorazowych jest to, jak ściśle przylegają one do ciała dziecka. Otóż po kilku praniach pieluszka nie będzie już tak dobrze przylegać jak na samym początku, zatem w przypadku moczu mogą pojawiać się przecieki. Zatem pieluszka wielorazowa będzie dobrym wyborem kiedy dziecko zostaje w domu i danego dnia nigdzie nie wychodzi.

Pieluszka jednorazowa – jej wady i zalety

Plusem pieluchy jednorazowej jest to, że nie przepuszcza ona moczu i ściśle przylega do ciała małego dziecka. Jest to znakomite rozwiązanie kiedy planujemy wraz z dzieckiem odwiedzić znajomych czy dziadków. Sprawdzi się także na spacery czy innego rodzaju wyjścia z maluchem. Jej minusem jest oczywiście cena i negatywny wpływ na środowisko naturalne.