Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 29, 2023 in Zdrowie |

Materace regulowane – innowacyjne rozwiązanie dla zdrowego snu. Zalety i funkcje

Materace regulowane – innowacyjne rozwiązanie dla zdrowego snu. Zalety i funkcje

Stelaże regulowane to ciekawe produkty, powszechnie dostępne na rynku, które mogą okazać się przydatne w wielu sypialniach. Jednak podjęcie decyzji o zakupie łóżka z takim stelażem należy znaleźć też pasujący do niego materac. Czym charakteryzują się te innowacyjne produkty i jakie zalety wiążą się z ich użytkowaniem?

Dlaczego warto wybrać materac regulowany? Najważniejsze zalety

Materace regulowane są wyjątkowymi produktami. Dzięki nim możliwe jest regulowanie położenia praktycznie całego ciała! Dopasowują się doskonale do konkretnego użytkownika i widocznie poprawiają komfort snu. Jedną z ich głównych zalet jest możliwość zredukowania dolegliwości bólowych. Dużym atutem jest też umieszczenie materaca na stelażu regulowanym elektrycznie – aby zmienić warunki panujące w łóżku, nie trzeba nawet wychodzić spod kołdry!

Jaki materac pasuje do stelaża regulowanego?

Najlepsze materace do stelaży regulowanych to te z wypełnieniem z pianki elastycznej. Najłatwiej dopasowują się do aktualnego położenia stelażu. Lepiej zrezygnować z modeli sprężynowych, które nie są aż tak elastyczne i mogą nie współpracować z wybranym stelażem. Z kolei znaczenia nie ma twardość materaca. Należy dostosować ją tylko i wyłącznie do wagi i preferencji użytkownika.

Materac regulowany – podstawowe funkcje

Jakie są podstawowe funkcje materaca regulowanego, które sprawiają że warto go kupić?

  • Poprawa krążenia i brak gromadzenia płynów – uniesienie nóg zmniejsza żylaki i obrzęki, które są powszechnym problemem – w szczególności u osób starszych.

  • Większa ilość tlenu – więcej tlenu dociera do mózgu, a górna część materaca po jej uniesieniu zmniejsza nacisk na szyję. Sprawia to, że użytkownicy rzadziej skarżą się na bóle głowy.

  • Poprawa trawienia – spanie na stelażu regulowanym jest polecane w szczególności osobom, które mają problemy z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego. Uniesienie górnej części ciała zmniejsza uciążliwe objawy refluksu żołądkowego oraz zgagi.

  • Mobilność dla starszych osób – elektryczna regulacja może ułatwić seniorom i osobom po przebytych kontuzjach samodzielne wstawanie, zwiększając ich autonomię.

  • Niwelowanie chrapania – podniesienie głowy to idealne rozwiązanie dla astmatyków i osób zmagających się z bezdechem sennym. Wynika to ze zniwelowania ucisku na tchawicę.

Materace regulowane to dobry wybór dla osób szukających rozwiązania gwarantującego niezapomniany stopień wygody. Ich użyteczność można wykorzystać też dla podniesienia komfortu życia seniorów i osób zmagających się z chorobami i kontuzjami ograniczającymi ich mobilność ruchową.

Artykuł sponsorowany.