Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 8, 2023 in kosmetyka i uroda |

Sprawdzone sposoby na cellulit

Sprawdzone sposoby na cellulit

Z cellulitem zmaga się coraz więcej osób – w szczególności pań. Czym się charakteryzuje? Jak ograniczyć jego występowanie? Co robić, aby nie pojawił się na naszej skórze? Tego wszystkiego dowiesz się po lekturze naszego najnowszego artykułu. Zapraszamy!

Cellulit – czym jest? Jakie są sposoby na cellulit?

Cellulit, określany także mianem lipodystrofii, oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które prowadzi do zmiany w tkance podskórnej. W obszarze dotkniętym zmianą komórki rozrastają się tworząc grudki, które na skórze wyglądają jak pofałdowania. W efekcie skóra posiada nierówną strukturę. Cellulit występuje najczęściej w okolicach ud, pośladków, brzucha i ramion, a więc w miejscach, w których posiadamy większą ilość tkanki tłuszczowej.

Cellulit jest obecnie bardzo popularną przypadłością. Szacuje się, że z cellulitem boryka się od 85% do nawet 98% kobiet. Z tego powodu coraz częściej określany jest przez specjalistów jako drugorzędna cecha płciowa kobieta. Co jednak ważne, cellulit występuje także u mężczyzn, jednak wielokrotnie rzadziej. 

Jakie są sposoby na cellulit?

Choć cellulit to typowa kobieca przypadłość, nad którą pochyla się wielu specjalistów, pozbycie się dość nieestetycznych nierówności z ud czy brzucha nie jest proste. Dlaczego? Otóż za cellulit odpowiada kilka aspektów, które trudno wyeliminować z codziennego życia, jednak właśnie prewencja oraz ograniczenie pewnych zachowań może spowodować, że cellulit nie pojawi się na naszej skórze lub będzie mniejszy.

 Czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się cellulitu to:

  • Niezdrowa dieta. Kwestia zwiększonej podaży produktów przetworzonych, która bogata jest w tłuszcze nienasycone może wpłynąć na pogorszenie się wyglądu skóry. Ponadto, jeśli nawet nie spożywamy produktów wysoko przetworzonych, nie powinniśmy unikać podaży zbyt dużej ilości soli i cukru.
  • Brak aktywności fizycznej. Mała aktywność fizyczna, ale i brak regularnych ćwiczeń mogą przyczynić się do pogorszenia krążenia krwi i słabszego napięcia mięśni. Efektem będzie zwiększone prawdopodobieństwo pojawienia się cellulitu.
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej. Zwiększona ilości tkanki tłuszczowej może przyczynić się do większej widoczności cellulitu, który to znajduje się właśnie wokół tkanki tłuszczowej.
  • Problemy hormonalne. Zwiększona lub zmniejszona zawartość pewnych hormonów w organizmie może powodować zaburzenia, które w sposób bezpośredni wpłyną na pojawienie się cellulitu.
  • Palenie tytoniu i picie alkoholu. Palenie tytoniu oraz spożywanie napojów procentowych może wpływać na naczynia krwionośne i pogarszać kondycję skóry, włączając w to także cellulit.
  • Predyspozycje genetyczne. Nawet jeśli powyższe czynniki nie dotyczą twojej osoby, możesz posiadać zwiększone  ryzyko rozwoju cellulitu ze względu na dziedziczne uwarunkowania, takie jak na przykład specyfika struktura skóry, kwestie metaboliczne i zdolność do magazynowania tłuszczu.

Jak radzić sobie z cellulitem? Sprawdź pakiet cellulitowy 

Cellulit to podstępna przypadłość, która posiada wiele czynników mogących wpływać na jej występowanie. Z tego powodu należy problemem cellulitu zająć się holistycznie, a więc zadbać o swoją dietę, aktywność fizyczną, zbadać hormony, ograniczyć, a najlepiej zrezygnować z palenia tytoniu i spożywania alkoholu.

Co jednak równie istotne, należy zadbać o skórę poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Salon Bodybar stworzył specjalistyczny pakiet antycellulitowy, który dostępny jest na warszawskim Mokotowie. Pakiet antycellulitowy obejmuje treningi EMS oraz celowane zabiegi kosmetyczne, które pomogą zwalczyć cellulit:

  • Trening EMS.

Trening EMS to nowoczesna forma aktywności fizycznej. EMS pozwala na stymulowanie jednocześnie dziewięciu głównych grup partii mięśniowych, podczas których organizm otrzymuje 150 razy więcej napięć mięśni niż podczas tradycyjnego treningu. Trening EMS redukuje tkankę tłuszczową, reguluje przemianę materii i pobudza układ krążenia, czego efektem jest jeszcze lepsze oczyszczanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii, toksyn i tym samym poprawa wyglądu naszej skóry. Tego typu forma aktywności fizycznej pobudza do pracy skórę. W efekcie staje się ona bardziej nawodniona, ukrwiona i odżywiona.

  • Endermologia.

W pozbyciu się cellulitu skuteczny będzie również masaż za pomocą specjalnego urządzenia – w Bodybar na Mokotowie Endermologia LPG Alliance. Pozwala on na pobudzenie krążenia limfy i krwi, co w efekcie pozwala zminimalizować cellulit, ale także zmniejszyć obwód, polepszyć stan skóry i poprawić kontur ciała.

Umów się już dziś na konsultacje w Bodybar pod nr tel. 22 403 02 02 lub 797 772 228. Serdecznie zapraszamy!