Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 13, 2021 in kosmetyka i uroda |

Świadoma pielęgnacja włosów od skóry głowy po same końcówki

Świadoma pielęgnacja włosów od skóry głowy po same końcówki

Włosy i pięknie wystylizowana cała fryzura stanowią jedną z najważniejszych ozdób większości kobiet. Bardzo ważne jest więc podchodzenie do pielęgnacji włosów w sposób możliwie jak najbardziej świadomy i przemyślany. Każdy produkt znajdujący się w pielęgnacji powinien być właściwie dopasowany do rodzaju i potrzeb włosów, a także skóry głowy. Ważne jest bowiem odgraniczenie pielęgnacji samej skóry głowy oraz kosmyków na długości i dobieranie produktów według ich potrzeb.

Zasady świadomej pielęgnacji skóry głowy

To właśnie od stanu skóry głowy w dużej mierze zależy wygląd oraz ogólny stan włosów. Należy więc świadomie zacząć dbać o jej stan, który zapewni właściwe podłoże włosom do rośnięcia. Aby mieć przede wszystkim czystą i zadbaną skórę na głowie, należy przykładać dużą uwagę do wyboru szamponu i peelingu oraz sposobu ich stosowania. Szampon powinien być dopasowany nie do potrzeb włosów, lecz skóry na głowie. Wiele kobiet niestety zupełnie błędnie i niepoprawnie podchodzi do mycia głowy, ponieważ ich uwaga skupia się głównie na kosmykach i ich umyciu. Szampon jednak powinien jedynie zostanie dokładnie wmasowany w skórę głowy, a następnie jeszcze dokładniej wypłukany. Każde mycie skóry głowy należy wykonywać podwójnie, dzięki czemu zostanie ona prawidłowo i dokładnie umyta. Oprócz szamponu istotne jest regularne stosowanie peelingów, które zapewnią dodatkowe odświeżenie i pozbycie się zalegających złogów na skórze głowy.

Pielęgnacji włosów na długości

Pielęgnacja włosów na ich długości powinna przede wszystkim polegać na ich ochronie oraz właściwym odżywieniu. Dobierając maski do włosów czy warto je często stosować staje się najczęstszym pytaniem. Maska prawidłowo dopasowana do rodzaju włosów i ich indywidualnych potrzeb, powinna być używana co najmniej raz na tydzień lub co kilka myć. Warto stosować również specjalne odżywki co każde mycie, ponieważ zapewniają one właściwą ochronę oraz wygładzenie, ułatwiające rozczesywanie oraz późniejszą stylizację.