Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 26, 2021 in kosmetyka i uroda |

Jak radzić sobie z wrastającymi włoskami?

Jak radzić sobie z wrastającymi włoskami?

Depilacja i golenie bardzo często kojarzy nam się z nieprzyjemnościami, takimi jak na przykład wrastające włoski. Nie wygląda to estetycznie, a w dodatku czasami nawet swędzi czy boli, dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób można pomóc sobie przy problemie wrastających włosków, zwłaszcza iż nie występują one tylko w przypadku golenia się czy depilacji, a tak naprawdę mogą pojawiać się cały czas. Bardzo często występują one też przy długo noszonych opatrunkach, na przykład podczas noszenia gipsu, kiedy mamy złamaną rękę lub nogę.

5 sprawdzonych sposobów na wrastające włoski

Sposób depilacji

Przede wszystkim, jeśli mamy problem z wrastającymi włoskami po goleniu czy depilacji, zdecydowanie warto zadbać o sam proces pozbywania się włosków. Jeśli włoski wrastają, zazwyczaj znaczy, że coś możemy w tym procesie poprawić, na przykład wymienić maszynkę do golenia na nowszą, czy zastosować inną piankę do golenia, a jeśli jej nie używamy, to zacząć to robić.

Kosmetyki

W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór różnego rodzaju kosmetyków, w tym też takich, które wspomagają pozbywanie się problemu wrastających włosków, być może warto z nich w takim przypadku skorzystać.

Peeling

Peeling to zbawienna rzecz, zdecydowany niezbędnik przy wrastających włoskach. Peeling to substancja, zazwyczaj jakiś żel lub krem, zawierający tak zwany produkt ścierający, czyli różnego rodzaju drobiny, których zadaniem jest mechaniczne usuwania, a dokładniej po prostu wycieranie z naszej skóry martwego naskórka i oczyszczanie skóry. Taki peeling możemy nawet wykonać samodzielnie, wystarczy na przykład zmielić ziarna kawy lub wykorzystać cukier i zmieszać z jakimkolwiek kremem, a następnie po prostu wcierać w skórę, zwłaszcza w tych miejscach, w których występuje problem wrastających włosków.

Nawilżenie

Zawsze bardzo ważne jest nawilżanie skóry. Bardzo często skóra potrzebuje tego bardziej, niż nam się wydaje. Zwłaszcza w przypadku, kiedy mamy problem wrastających włosków, warto postawić na dobrze nawilżające kosmetyki i preparaty, by zapewnić naszej skórze odpowiednie nawilżenie.
Inny sposób depilacji

Inny sposób usuwania włosków

Jeśli mamy problem wrastających włosków, z którym nie wiemy jak sobie poradzić lub powyższe pomysły nie pomagają, warto po prostu zmienić sposób pozbywania się włosków. Jeśli na przykład się golimy, może dobrym rozwiązaniem byłoby wykonać zabieg depilacji?