Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 23, 2017 in Zdrowie |

Blog medyczny- przydatne źródło informacji

Blog medyczny- przydatne źródło informacji

Blogi o różnej tematyce, często błahej cieszą się duża popularnością. Obecnie nowym trendem są blogi medyczne.
Mogą one być praktycznym i przydatnym źródłem informacji. Czytelnik, dzięki nim, może nauczyć się pierwszej pomocy, uzyskać informację co zrobić w sytuacji krwotoku z nosa, bądź omdlenia.
Należy jednak zwracać uwagę na to kto jest autorem. Nie powinno się wybierać blogów tworzonych przez niewykwalifikowane osoby, gdyż ich rady zamiast pomóc, mogą zaszkodzić
Najlepiej czytać i obserwować blog medyczny pisany przez specjalistów np. młodych lekarzy, rezydentów, czy też studentów medycyny. Ukazane są tam bardzo przydatne informacje dotyczące zdrowia, istnieje również możliwość uzyskania pomocy, czy rady. Niemniej trzeba pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak diagnoza przez internet.
Nawet rady udzielone przez medyków online nie zastąpią wizyty u specjalisty, który może dokonać diagnozy poprzez oględziny pacjenta.
Na takich blogach poruszona może być również tematyka bardziej trywialna. Młodzi lekarze często opisują śmieszne sytuacje, które ich dotyczyły, czy anegdoty na temat przełożonych, czy pacjentów.
Jeżeli lubimy czytać blogi warto wybrać te, o tematyce medycznej.